Як повідомляє Енергоатом, вчора російські військові увірвалися до приміщення, в якому розташоване Управління соціальних програм станції, та у присутності інших працівників сильно побили начальника управління Олексія Трубенкова та його заступника Юрія Андросова.
Після цього чоловіків вивезли в невідомому напрямку. Також окупанти затримали та помістили в катівню начальника зміни Запорізької АЕС Костянтина Бейнера, котрий є ліцензованою особою й безпосередньо відповідає за ядерну і радіаційну безпеку.
Рашисти тиснуть на персонал станції, щоб змусити його виявляти «лояльність» до загарбників і укладати контракти з росатомом.
Робота працівників станції в таких умовах загрожує безпеці всієї Європи, адже помилка у поводженні з обладнанням, вчинена в стані стресу, може призвести до катастрофи.
Терор і катування персоналу є воєнним злочином згідно зі статтею 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду.
Створюючи ядерну загрозу держава-терорист продовжує порушувати вимоги статті 56 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол I від 08 червня 1977 року).
Закликаю МАГАТЕ невідкладно вжити заходів для якнайшвидшої демілітаризації Запорізької АЕС та повернення її під контроль України.
ukУкраїнська