31 травня 2024 року відбувся 52-й від початку повномасштабного вторгнення рф обмін полоненими, під час якого до України повернулися 5 військових, рідні яких звернулися за допомогою до Українського центру захисту прав людини.
Серед звільнених два оборонця острова Зміїний, які потрапили до ворожого полону 24 лютого 2022 року, бойовий медик ЗСУ та ще два воїна з 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”.
Очільниця нашої неурядової організації Людмила Денісова повідомила, що двоє з наших 5 оборонців взагалі вважалися зниклими безвісти, що вкотре доводить — надія є завжди.
“Це підтверджує те, про що я постійно наголошую — наявність чи відсутність підтвердження від МКЧХ про перебування в полоні не впливає на процес обміну“, — наголосила Людмила Денісова.
Усього від 24 лютого 2022 року було звільнено вже 3 210 наших громадян, з них 39 українців, родини яких підтримує Український центр захисту прав людини.
Вітаємо з поверненням на Батьківщину!
Звертаємо увагу, що звільнені Захисники мають право на отримання одноразової державної грошової допомоги у розмірі 100 тис. гривень.
Нагадаємо, що попередній обмін відбувся 8 лютого 2024 року. Тоді Україна повернула з російського полону 100 оборонців.
Загалом 2024 року станом на 31 травня було здійснено 4 обміни, під час яких додому повернулося:
- 3 січня 2024 року — 230 українців;
- 31 січня — 207 українців;
- 8 лютого — 100 українців;
- 31 травня — 75 українців.
