26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства. Чорнобильська трагедія спричинила довготривалі наслідки для мільйонів людей і довкілля.

Ліквідатори аварії ціною власного здоров’я та життя зупинили подальше поширення катастрофи й мінімізували її наслідки для України та всієї Європи.

Сьогодні, через 40 років після трагедії, питання забезпечення прав постраждалих залишається актуальним. Попри наявність законодавчих гарантій і численні рішення у сфері соціального захисту, значна їх частина досі не реалізується належним чином.

Міжнародні стандарти у сфері прав людини чітко визначають: обов’язок держави забезпечити особам, які постраждали внаслідок катастроф, ефективний соціальний захист, гідний рівень життя та доступні механізми реалізації їхніх прав.

Права постраждалих від Чорнобильської катастрофи — не питання політичного вибору. Це питання виконання державою своїх міжнародних зобов’язань.

У день роковин ми вшановуємо пам’ять загиблих, висловлюємо повагу ліквідаторам і наголошуємо: держава має забезпечити повне та належне виконання своїх зобов’язань перед постраждалими — не формально, а діями!