Як повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України, місті Рубіжному прибулі на посилення угруповання військовослужбовці з Чеченської республіки, почали виселяти цивільних громадян з приватних помешкань для розміщення своїх офіцерів.
Також у тимчасово захопленій частині області російські загарбники змушують мешканців отримувати російські паспорти, а працівників бюджетних організацій ще й здавати українські. Незгодним загрожують виселенням.
У Сватівському районі, з метою приховування інженерного обладнання територій, окупанти насильно виселили жителів населених пунктів Гончарівка та Кузьменівка з помешкань та вивезли вглиб тимчасово окупованої території Луганської області.
Терор та жорстоке поводження з цивільним населенням тимчасово окупованих територій є воєнним злочином відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду.
Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти злочинів та порушень рф прав людини в Україні.
ukУкраїнська