Як повідомила директорка департаменту в справах ЗМІ та зв’язків із громадськістю Херсонської міської ради Гаяне Оганесян, загарбники з минулого тижня «евакуюють» у невідомому напрямку захоплених у полон людей з установ виконання покарань, слідчого ізолятора та ІТТ тимчасово окупованого Херсону.
За її інформацією, серед бранців чоловіки та жінки, а також міг бути і міський голова Херсона Ігор Колихаєв. Ці люди місяцями утримувались окупантами в нелюдських умовах, без нормального харчування, лікування, у переповнених камерах.
Їхня подальша доля наразі невідома.
Окупанти вчергове грубо порушили заборону примусового переміщення населення тимчасово окупованих територій, встановлену Женевською конвенцією про захист цивільного населення під час війни.
Захоплення заручників та полонених з-поміж цивільного населення є актом тероризму відповідно до Конвенції Ради Європи про попередження тероризму та воєнним злочином відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду.
Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти злочинів та порушень рф прав людини в Україні.
ukУкраїнська