Рашисти б‘ють ракетами та дронами по мирних містах – Дніпропетровської, Сумської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Київської областей та місту Києву.
В столиці зафіксовано влучання чотирьох ворожих дронів в Шевченківському районі. Один – у житловий будинок. Кількість жертв уточнюється.
У Дніпропетровській та Сумській областях окупанти атакували енергетичну інфраструктуру.
Як повідомляє голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко, через влучання ворожої ракети на енергетичному об’єкті сильна пожежа.
В Сумській області ракети влучили по обʼєктах критичної інфраструктури у Роменському районі.
У Миколаєві три дрони влучили в об’єкт промислової інфраструктури.
Удари рашистів по мирних містах є цілеспрямованими терористичними актами відповідно до Конвенції Ради Європи про попередження тероризму.
Обстріли мирних міст та цивільних об’єктів є воєнними злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду.
Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти злочинів та порушень рф прав людини в Україні.
Я закликаю міжнародних партнерів невідкладно збільшити постачання засобів протиповітряної оборони та зброї Україні для боротьби з країною-агресором рф!
ukУкраїнська