На “гарячу лінію” Українського центру захисту прав людини надходить все більше і більше питань щодо пільг та соціальних виплат родинам загиблих/померлих та зниклих безвісти воїнів.

Серед таких і звернення від багатодітної родини, батько якої зник безвісти у листопаді 2022 року під час бойового завдання у Донецькій області, а члени його сім’ї досі не можуть оформити гарантовані їм державою пільги та виплати. 

Його дружина звернулася до Центру з проханням допомогти отримати посвідчення дружини, дитини безвісти зниклого військового з метою оформлення пенсії у зв’язку з втратою годувальника за зниклого безвісти чоловіка та інших пільг, оскільки в обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП) жінці повідомили, що не видають таких посвідчень. На “гарячу лінію” Міноборони заявниця не змогла додзвонитися – там не відповідають. 

Центр поінформував жінку, що для оформлення пенсії по втраті годувальника наявність посвідчення члена сім’ї зниклого безвісти військовослужбовця не вимагається.

Водночас, для користування пільгами членам сімей воно необхідне і, згідно з постановою Кабінету Міністрів України “Про посвідчення на право користування пільгами членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби” від 28.05.1993 р. № 379 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою уряду від 26 січня 2022 року № 61), підставою для видачі посвідчення є документ, який підтверджує факт зникнення безвісти військовослужбовця, виданий саме ТЦК та СП.

Таким чином, для отримання посвідчення необхідно звернутися до ТЦК та СП з письмовою заявою.

На жаль, через відсутність належної комунікації ТЦК та СП з рідними оборонців України, родини зниклих безвісти, полонених та загиблих бійців не можуть отримати гарантовані їм державою виплати та користуватися належними пільгами.

На які пільги мають право члени сімей загиблих, зниклих безвісти та полонених захисників і захисниць України та як їх оформити – читайте на сайті Центру у рубриці “РОЗ’ЯСНЕННЯ”.

ukУкраїнська