Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) 24 січня 2023 року оновило статистичні дані щодо кількості біженців з України.

Так, згідно з цими даними, від початку повномасштабного вторгнення рф з України до країн Європи після 24 лютого 2022 року і станом на 24 січня 2023 року виїхало 7 мільйонів 996 тисяч 573 українських біженців.

З них 4 мільйона 952 тисячі 938 українців попросили тимчасового захисту або аналогічних національних програм в Європі.

Найбільше біженців з України прийняла Польща – 1 мільйон 553 тисячі 707 осіб. Щодо решти країн, то найбільше українських переселенців прийняли Німеччина, Чехія, Італія, Іспанія, Британія, Болгарія, Франція, Румунія, Словаччина.

Як наголосили в Управлінні ООН з питань біженців, російське повномасштабне вторгнення в Україну спричинило найбільшу хвилю біженців з часів Другої світової війни.

Окрім вимушеного переселення до Європи, за даними УВКБ ООН, 2 мільйона 285 тисяч 395 українців перетнули кордон з рф. Ми можемо припустити, що ці громадяни були депортовані до країни-агресорки.

Більше того, факти депортації громадян України до росії підтвердила і Незалежна комісія ООН із розслідування порушень прав людини в Україні, яка має інформацію про незаконне вивезення дітей з України до російської федерації. Вони все ще там, повідомила, членкиня незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ясмінка Джумхур.

Країна-окупант рф грубо порушує норми статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє здійснювати примусове переселення або депортацію осіб з окупованої території.

Довідка: ПОДИВИТИСЬ

ukУкраїнська