31 січня Міжнародна неурядова організація Human Rights Watch (HRW) опублікувала доповідь про використання нібито українськими збройними силами протипіхотних мін ПФМ-1 (так звані “міні-пелюстки”) в районі Ізюма в Харківській області.

Використання таких мін є воєнним злочином і заборонено Оттавською конвенцією, яку Україна ратифікувала 1997 року.

Однак Human Rights Watch заявляє, що знайшли свідчення, що “заборонені міни були випущені з напрямку, який контролювали сили оборони України”.

Водночас жодних підтверджень, що саме українські військові застосовували ці міни, немає. Більше того, Ізюм довгий час перебував під тимчасовою окупацією військ рф, які могли чинити дії для дискредитації ЗСУ.

Тому Український центр захисту прав людини підтримує та приєднується до заяви Української Гельсінської спілки з прав людини та розділяє думку, що такі звинувачення несуть катастрофічні наслідки для іміджу України та грають на руку рф.

“Незалежно від коректності дослідження, оприлюднення такого звіту несе значні репутаційні ризики для України та, безсумнівно, вплине на зусилля держави щодо забезпечення постачання західної зброї. HRW, як і Amnesty International, користуються значною громадською довірою в Європі та США, і такі звіти підживлюють російську пропаганду та підривають суспільну підтримку постійної військової допомоги Україні з боку західних урядів.

Один з ключових принципів законодавства про свободу інформації проголошує, що інформація публікується, якщо шкода від публікації менша, ніж шкода від відмови від публікації. Ми переконані, що в ситуації, коли Україна є об’єктом агресії значно більш могутньої у військовому відношенні держави, публікація такої доповіді принесе велику шкоду, значно більшу, ніж користь від отримання результатів дослідження”, – йдеться у спільній заяві Української Гельсінської спілки з прав людини та Харківської правозахисної групи.

Ми закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну дослідити коректність інформації, наданої у доповіді від 31 січня 2023 року Human Rights Watch.

ukУкраїнська