3 березня в Українському центрі захисту прав людини спільно з Українською фундацією “Мрія” відбулася зустріч з родинами полонених та зниклих безвісти військових 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського 501 батальйону.

Дружини, матері та сестри бійців, які вже 11 місяців перебувають у полоні або рахуються зниклим безвісти, розповіли про проблеми, з якими вони зіштовхнулися та повідомили про складність у комунікаціях з державними органами. 

Більше того, жінки навели безліч доказів того, що посадовці, які уповноважені займатися питаннями повернення полонених та зниклих безвісти, та соціальним захистом їхніх родин, часто не реагують на звернення, здійснюють постійну переадресацію до різних держорганів.

Внаслідок чого люди продовжують ходити по колу та насамкінець змушені за власні кошти звертатися до адвокатів та йти до суду, де і доводити своє право на гарантований державою соціальний захист.

Фактично така ситуація склалася через відсутність у державі єдиного органу, до якого могли б звернутися рідні оборонців України, які зникли безвісти або перебувають у полоні рф.

За результатами зустрічі домовилися про сприяння Українським центром захисту прав людини в реалізації прав родин захисників з 36 бригади на гарантовані державою пільги та виплати.

ukУкраїнська