17 травня підконтрольний москві південний окружний військовий суд у ростові-на-Дону оголосив незаконні вироки політв’язням, фігурантам “справи Хізб ут-Тахрір”: Олександру Сізікову, Аліму Суф’янову та Сейрану Хайретдінову.

Олександра Сізікова, який у 2009 році повністю втратив зір та має І групу інвалідності, засудили до 17 років позбавлення волі з відбуванням перших чотирьох років у в’язниці. Алім Суф’янов отримав 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням перших чотирьох років у в’язниці. Сейрана Хайретдінова засудили до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням перших чотирьох років у в’язниці.

Усі вони були затримані окупантами в Криму у липні 2020 року. рф звинувачує їх в “організації та участі в діяльності терористичної організації”, тобто у причетності до релігійної організації “Хізб ут-Тахрір”, яка заборонена в рф. В Україні її діяльність повністю законна.

Аліма Суф’янова і Сейрана Хайредінова росіяни утримували в СІЗО-1 ГУФСІН Росії по Ростовській області. Олександр Сізіков перебував під домашнім арештом.

Засудження громадян України за сфабрикованою рф справою суперечить усім міжнародним правилам та нормам.

Український центр захисту прав людини закликає міжнародну спільноту та правозахисні організації застосувати всі можливі важелі впливу на країну-агресора, аби припинити репресії відносно корінного населення Криму та змусити виконати Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН від 27 березня 2014 року щодо територіальної цілісності України.

Вимагаємо негайного звільнити всіх політичних ув’язнених громадян України.

рф має бути покарана!

ukУкраїнська