держдума 16 лютого припинила дію у росії Статуту та конвенцій Ради Європи. Усього в рф денонсують 21 документ, серед них:

  • Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (1950 р.)
  • Європейська конвенція про припинення тероризму
  • Європейська хартія місцевого самоврядування
  • Європейська соціальна хартія

У законі, ініційованому російським диктатором путіним, зазначається, що рф виходить із договорів і відмовляється від Статуту Ради Європи у зв’язку із припиненням членства у цій організації.

Нагадаємо, що країну-агресора рф було виключено з Ради Європи ще у березні минулого року після повномасштабного вторгнення в Україну.

Цим рішенням рф на офіційному рівні відмовилася від цивілізаційних цінностей та світового порядку щодо захисту права кожного на життя, щодо справедливості та миру в усьому світі.

“…підтверджуючи свою глибоку віру в ті основоположні свободи, які становлять підвалини справедливості та миру в усьому світі і які найкращим чином забезпечуються, з одного боку, завдяки дієвій політичній демократії, а з іншого боку, завдяки спільному розумінню і додержанню прав людини, від яких вони залежать, сповнені рішучості, як уряди європейських держав, що є однодумцями і мають спільну спадщину політичних традицій, ідеалів, свободи і верховенства права, зробити перші кроки для забезпечення колективного гарантування певних прав, проголошених у Загальній декларації, – проголосили уряди держав – членів Ради Європи, які підписали Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод.

рф законодавчо підтвердила свої терористичні наміри на весь світ та вчергове показала, що ніякого верховенства права у цій країни немає, а право на життя людини знецінила.

ukУкраїнська