Український центр захисту прав людини підтримує ініціативу Єврокомісії, ООН та Польщі щодо спільного збору доказів про депортацію дітей з України до рф.

Тема викрадення росією українських дітей також 2 березня була піднята Україною і на засіданні Підкомітету з прав людини Європарламенту в Брюсселі.

За даними УВКБ ООН, станом на 28 лютого 2023 року 2,85 млн українців виїхало/депортовано до рф

ЗМІ країни-агресора, посилаючись на джерела у військових відомствах рф, повідомляють, що станом на початок вересня 2022 року на територію рф вивезено понад 3,8 млн осіб, з них 705 тис. дітей (серед яких 2 тис. дітей-сиріт з українських соціальних установ). Діти вивозилися з України з метою усиновлення. Підтвердженням цього є указ президента рф від 30.05.22 року про спрощення порядку усиновлення громадянами рф українських дітей.

Це сплановані злочини росії проти України, оскільки вивозити громадян України з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей росія почала ще на початку лютого до повномасштабного вторгнення.

Підтвердженням цього є дослідження Лабораторії гуманітарних досліджень Єльської школи громадського здоров’я, оприлюднене у лютому 2023 року. За даними Єльської школи, перші незаконні вивезення дітей з “ЛДНР” почалися за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення та продовжилися після 24 лютого вже з новоокупованих територій. Останні відправлення відбулися у січні 2023 року. Загальна кількість дітей невідома і, ймовірно, значно перевищує 6 000 від початку повномасштабного вторгнення.

Ці факти є доказами чергових воєнних злочинів росії, які також має розслідувати Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

рф має бути покарана за усі злочини!

ukУкраїнська