В окупованому Криму та на території рф є “табори політичного перевиховання” депортованих українських дітей.

Це підтвердила Лабораторія гуманітарних досліджень Єльської школи громадського здоров’я, яка опублікувала відповідний звіт

У цьому звіті Єльська школа підтвердила, що рф після 24 лютого 2022 року “утримувала у цих таборах щонайменше 6000 українських дітей (ймовірно, набагато більше)”.

“Лабораторія гуманітарних досліджень Єльської школи громадського здоров’я зібрала інформацію про щонайменше 6 000 дітей з України віком від чотирьох місяців до 17 років, які утримувалися в таборах та інших закладах від початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Відправлення до цих закладів розпочалося у лютому 2022 року; останні відправлення відбулися у січні 2023 року. Загальна кількість дітей не відома і, ймовірно, значно перевищує 6 000”, – йдеться у звіті.

За даними звіту, дослідники виявили щонайменше 43 табори та інші об’єкти, де утримуються українські діти. 

Основною метою таборів є політичне перевиховання, де піддають дітей з України науковій, культурній, патріотичній та/або військовій освіті, орієнтованій на росію.

Такі дії рф є прямим порушенням права дітей України на життя і безпеку, що гарантовані Гаазькими і Женевськими конвенціями та Конвенцією ООН про права дитини.

Це також є ознакою того, що росія вчинила геноцид під час війни в Україні, оскільки передача дітей з метою зміни чи знищення національної ідентичності може бути складником злочину геноциду згідно з “Конвенцією щодо запобігання і покарання злочинів геноциду” 1948 року.

росія та її політичне і військове керівництво мають бути покаране за усі воєнні злочини проти України та українців!

ukУкраїнська