росія продовжує чинити масове беззаконня на тимчасово окупованих територіях України. Так, уряд країни-агресора рф видав наказ про створення 28 в’язниць на тимчасово окупованих територіях України: 13 – у Донецькій області, 8 – у Луганській, 4 – у Херсонській і 3 – у Запорізькій. З них дві виправні колонії і колонія-поселення, а також є лікувальні виправні установи та виправні центри.

Як зазначено у наказі, основною ціллю діяльності новостворених установ “є виконання кримінальних покарань у вигляді примусових робіт”.

За даними ОБСЄ, в’язниці на тимчасово окупованих територіях, російські війська використовували та використовують для фільтрації та затримання українських громадян, які загрожують російському контролю над Україною, включаючи всіх, хто дотримується проукраїнських поглядів.

За проукраїнську патріотичну діяльність російські війська катують та вбивають як цивільних, так і військових українців. 

Такі дії рф є воєнними злочинами, скоєними під час агресивної війни на території України. Вбивство мирного населення армією країни-агресора є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

росія має понести кримінальну і фінансову відповідальність за всі звірства, вчинені в Україні.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

ukУкраїнська