За 21 лютого росіяни вбили одного мирного жителя Донеччини — в Іванівському. Ще одна людина в області зазнала поранень.

У Куп’янську на Харківщині внаслідок ворожого обстрілу житлового сектору поранення зазнав цивільний чоловік

У Запорізькій області надійшло 12 повідомлень про руйнування осель громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

Минулої доби російські окупанти 51 раз атакували мирні населені пункти Херсонщини, 4 рази ворог атакував Херсон. 

Пообіді російські війська завдали масованого удару з “Градів” по місту. Ворожі снаряди влучили в зупинку громадського транспорту, медичний заклад, автотранспортне підприємство, завод та житлові будинки. 

Через російські обстріли загинуло 5 мирних людей, ще 21 особу було поранено. Серед поранених – 16-річна дівчина, у якої діагностували мінно-вибухову травму та множинні уламкові поранення обличчя і кінцівок. 

Дії російських окупаційних військ є прямим порушенням права дітей України на життя і безпеку, що гарантовані Гаазькими і Женевськими конвенціями та Конвенцією ООН про права дитини.

Вбивства мирних людей, обстріли мирних міст та цивільних об’єктів армією країни-агресора є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

рф має бути покарана за усі злочини!

ukУкраїнська