Верхня палата польського парламенту на засіданні 30 березня ухвалила резолюцію, в якій засудила депортацію українських дітей до російської федерації і закликала світ притягнути винних до відповідальності. 

У резолюції наголошується, що дітей окупанти вивозять у віддалені регіони рф і роблять усе, аби унеможливити їхнє повернення до родин. 

Польські сенатори заявили, що такі дії рф є порушенням Женевських конвенцій, що “можна назвати воєнним злочином або навіть геноцидом”. 

Нагадаємо, що 29 березня за масову депортацію українських дітей та цивільного населення росію засудила Національна Рада Словацької Республіки.

Український центр захисту прав людини підтримує і вітає ці резолюції. Дякуємо Словаччині та Польщі, їхнім народам за підтримку України.

Закликаємо рф негайно припинити насильницьке вивезення українських дітей і жінок та повернути всіх депортованих українців додому. Звертаємося до інших країн, міжнародної спільноти посилити зусилля для повернення всіх незаконно вивезених громадян України та притягнення російського військово-політичного керівництва до відповідальності.

країна-терорист рф має бути покарана!

ukУкраїнська