В Офісі генерального прокурора повідомили, що прокурори Донецької області у ході моніторингу проросійських пропагандистських ЗМІ та соцмереж встановили, що “вагнерівці” на чолі зі своїм ватажком 16 квітня 2023 року незаконно депортували з м. Бахмут дві родини місцевих мешканців разом із двома неповнолітніми дітьми.

Упродовж 17-18 квітня 2023 року з місті озброєні вагнерівські бойовики вивезли у невідомому напрямку ще дві сім’ї з маленькими дітьми.

Загалом окупантами незаконно депортовано та вивезено у невідомому напрямку трьох хлопчиків і одну дівчинку. 

Напередодні стало відомо, що рашисти оголосили примусову евакуацію дітей з тимчасово окупованих населених пунктів Запорізької область, зокрема з міста Енергодара.

За офіційними даними Мінреінтеграції України, наразі рф примусово вивезла з України майже 20 тисяч дітей.

Ці факти є доказами чергових воєнних злочинів росії, які також має розслідувати Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів, а міжнародну спільноту якнайшвидше притягнути до відповідальності військово-політичне керівництво рф за всі злочини проти України та українців. 

рф обов’язково має бути покарана!

ukУкраїнська