Експертка Українського центру захисту прав людини Олена Степаненко в ефірі телеканалу Еспресо.TV розповіла про права, пільги та виплати, які гарантує держава членам сімей оборонців України.

Вона зазначила, що державою на рівні законів та підзаконних актів визначені соціальні гарантії для родин військовополонених, зниклих безвісти або загиблих військовослужбовців. 

“5 законів – це якнайменше, 8-10 постанов і ціла низка наказів міністерств, відомств, служб, державних органів, які визначають порядок отримання цих виплат, пільг та державних гарантій”, – пояснила Олена Степаненко.

Водночас вона наголосила, що дуже великий обсяг нормативно-правових документів не сприяє тому, що люди можуть з орієнтуватися, на які саме пільги і виплати вони мають право, до якого державного органу звертатися.

Український центр захисту прав людини взяв на себе зобов’язання допомогти цим родинам розібратися у цьому нормотворчому законодавчому полі, надавати їм правову допомогу і роз’яснювати, які пільги та права у них є.

Детальніше про виплати і пільги, які передбачені для членів сімей загиблих, зниклих безвісти та полонених військових читайте на сайті Центру.

ukУкраїнська