До Українського центру захисту прав людини (далі – УЦЗПЛ) з проханням допомогти з розшуком сина звернулася матір безвісти зниклого оборонця Маріуполя, азовця Андрія Богдана.

16 травня 2022 року він потрапив до полону рф і відтоді зв’язок з ним був втрачений. 

Робоча група ООН з питань насильницьких або недобровільних зникнень Управління Верховного комісара з прав людини (далі – Робоча група ООН) у Женеві зазначила про факт зникнення військового НГУ ЗСП “Азов” Андрія Богдана у своєму звіті та передала справу до уряду рф 7 лютого 2023 року відповідно до процедури невідкладних дій, також копія справи була направлена Уряду України.

Наразі у Женеві триває 130-та сесія Робочої групи ООН, у якій 9 травня взяла участь матір зниклого безвісти захисника Маріуполя Світлана Богдан, яка представляє тисячі українських сімей, рідні яких так само, або перебувають у полоні рф, або вважаються безвісти зниклими.

Світлана Богдан підтримала пропозиції щодо необхідності встановлення термінів відповіді країн, до яких звертається Робоча група ООН та запровадження юридичної відповідальності за несвоєчасну подану інформацію.

Також українка наголосила на важливості надання доступу міжнародним організаціям до полонених, яких утримує рф. З цими питання сьогодні Світлана Богдан також звернеться до Міжнародного Комітету Червоного Хреста у Женеві.

Участь Світлани Богдан у заході стала можливою завдяки підтримці УЦЗПЛ та нашого партнера МВЛЦ “Марлог”, за сприяння Міністерства закордонних справ України та Постійного представника України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях в Женеві.

Сподіваємося, що свідчення рідних українських військовополонених та зниклих безвісти стануть незаперечними доказами воєнних злочинів рф, за які країна-агресор буде притягнута до відповідальності.

росія має бути покарана!

ukУкраїнська