За чотири місяці роботи на “гарячу лінію” Українського центру захисту прав людини (далі – Центр) надійшло понад 530 звернень з різних питань щодо прав і свобод людини, а також соціального захисту.

Найбільше запитів Центр отримав від родин з проханням посприяти у розшуку їхніх рідних. У період від грудня до 31 березня було прийнято біля 400 звернень, які стосувалися розшуку понад 570 осіб.

4 військовослужбовця, до розшуку яких долучився Центр, було звільнено з полону під час обмінів. 328 родинам військовослужбовців та 16 “цивільних заручників” Центр допоміг дізнатися, що інформацію про їхніх зниклих близьких внесено до Реєстру оборонців України Національного інформаційного бюро (далі – реєстр НІБ). 42 родин військовослужбовців та 7-ми цивільних заручників, отримали інформацію про підтвердження Міжнародним Комітетом Червоного Хреста (далі – МКЧХ) перебування їхніх близьких в полоні рф. 

Серед них і звернення жінки з проханням допомогти з розшуком її сина, військовослужбовця НГУ. За словами матері, у травні 2022 року він був захоплений у полон рф у Маріуполі.

Завдяки роботі Центру запит про розшук бійця було зареєстровано в Бюро Центрального агентства з розшуку МКЧХ та включено до реєстру НІБ. Однак, майже 10 місяців його перебування в полоні не підтверджувалось російською стороною та МКЧХ. Після повторного запиту Центру отримали підтвердження МКЧХ про перебування розшукуваного військового в полоні держави-агресора.

Матері полоненого були надані відповідні роз’яснення щодо її прав на соціальні гарантії, відповідно до законодавства. Тепер, оформивши відповідний статус, жінка може отримати пільги та компенсації, встановлені для військовослужбовців та членів їхніх сімей під час перебування у полоні. 

До Центру також продовжують надходити колективні звернення з розшуку. У березні ми отримали запит від ініціативної групи родичів військовослужбовців 81-ї окремої аеромобільної бригади, які 15 листопада 2022 року зникли безвісти під час виконання бойового завдання поблизу Білогорівки Луганської області.

Центр долучився до розшуку військовослужбовців 81-ї бригади на прохання їхніх родин.

Крім розшуку, 170 звернень стосувалися соціального захисту, з них більше половини – щодо надання роз’яснення з питань отримання належних виплат військовослужбовцям та цивільним, які є полоненими або зниклими безвісти, а також соцзахисту громадян після звільнення з полону рф.

Якщо Ваша близька людина також зникла безвісти, потрапила до ворожого полону або Вам потрібна правова допомога щодо соціальних гарантій, звертайтеся до Українського центру захисту прав людини на “гарячу лінію” за безкоштовним номером телефону: 0 800 33 07 09 або пишіть нам на електронну адресу: contact@uhrc.org.ua.

Ми обов’язково допоможемо!

ukУкраїнська