Відповідно до статті 218  КПК України, досудове розслідування здійснюється слідчим того органу досудового розслідування, під юрисдикцією якого знаходиться місце вчинення кримінального правопорушення.

Якщо слідчому із заяви, повідомлення або інших джерел стало відомо про обставини, які можуть свідчити про кримінальне правопорушення, розслідування якого не віднесене до його компетенції, він зобов’язаний протягом п’яти днів з дня встановлення таких обставин письмово повідомити про них прокурора та проводити розслідування доти, доки прокурор не визначить іншу підслідність.

Прокурор розглядає письмове повідомлення слідчого протягом десяти днів з дня його отримання та в разі підтвердження наведених у ньому обставин зобов’язаний прийняти постанову про визначення підслідності.

Прокурор у разі самостійного встановлення обставин, що свідчать про необхідність визначення іншої підслідності, протягом десяти днів з дня встановлення таких обставин зобов’язаний прийняти постанову про визначення підслідності.

До відома! Іноді кримінальні провадження об’єднують в одне, тобто за зв’язком кримінальних проваджень – застосовується тоді, коли розслідування одного кримінального правопорушення пов’язане з розслідуванням іншого (наприклад, якщо під час розслідування кримінального правопорушення буде встановлено зникнення людей за однакових обставин в одному місці тощо, то досудове розслідування провадиться тим органом, до підслідності якого відноситься кримінальне правопорушення, у зв’язку з яким почато досудове розслідування).

Важливо! Якщо за фактом зникнення Вашої близької людини заведено декілька кримінальних справ (наприклад – за заявою В/Ч, родичів, побратимів тощо), то необхідно звернутися із заявою до прокурора області за місцем подання будь-якої із заяв про зникнення особи, в якій просити про об’єднання декількох кримінальних проваджень в одне.

ukУкраїнська