За 14 лютого росіяни вбили одного мирного жителя Донеччини — у Бахмуті. Ще одна людина в області зазнала поранень.

У Запорізькій області надійшло 19 повідомлень про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

Минулої доби ворожих обстрілів зазнали райони щонайменше 20 населених пунктів.

У м. Куп’янськ Харківської області від ракетного обстрілу рф значних пошкоджень зазнав багатоповерховий житловий будинок.

Сьогодні зранку Куп’янськ знову був під обстрілом. Пошкоджено 3 приватних житлових будинки та господарчі споруди. Сталися пожежі. 

За інформацією Херсонської ОВА, російські загарбники 38 разів обстріляли область.

Херсон російська армія атакувала 9 разів – гатили по житлових кварталах міста. Через обстріли пошкоджено медичний заклад та житлові будинки.

Минулої доби на Херсонщині через російські обстріли дві людини зазнали поранень різного ступеня тяжкості.

Такі дії рф є грубим порушенням статті 33 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє будь-які репресалії проти майна жителів тимчасово окупованих територій.

Вбивство цивільних людей, обстріли мирних міст та цивільних об’єктів армією країни-агресора є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

ukУкраїнська