Під час дії воєнного стану виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку здійснюється:

 • в супроводі одного з батьків – за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків;
 • в супроводі баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування (без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків) – за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України).

Якщо дитину супроводжує бабуся або дідусь необхідно мати документи, що підтверджують родинні зв’язки з дитиною:

 1. Свідоцтво про народження матері (батька) дитини.
 2. Свідоцтво про народження дитини.

Для отримання документу від органу опіки і піклування одному з батьків необхідно звернутися до Служби у справах дітей і сім’ї за місцем проживання дитини і надати такі документи:

 1. Заяву про уповноваження особи на супровід дитини за кордон (заповнюється безпосередньо в Службі у справах дітей і сім’ї).
 2. Копію свого паспорта громадянина України.
 3. Копію свого ідентифікаційного коду платника податків.
 4. Копію свідоцтва про народження дитини (або паспорту громадянина України – за наявності).
 5. Копію свідоцтва про шлюб (за наявності).
 6. Копію свідоцтва про смерть (якщо другий з батьків помер).
 7. Копію паспорта громадянина України особи, яка уповноважується на супровід дитини.
 8. Копію ідентифікаційного коду платника податків особи, яка уповноважується на супровід дитини.

Для виїзду дітей за межі України можуть бути сформовані групи дітей із супроводжуючими особами, з розрахунку один супроводжуючий не більш як на 15 дітей/один супроводжуючий не більш як на чотири дитини з інвалідністю.

У супроводжуючої особи мають бути документи від органів опіки і піклування на кожну дитину, яку вона супроводжує за кордон, оформлені у порядку зазначеному вище.

ukУкраїнська