45 держав-членів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (далі – ОБСЄ) 30 березня ініціювали застосування “Московського механізму” з метою розслідування випадків примусового вивезення українських дітей до рф.

В ОБСЄ заявили про “рішуче засудження” депортації українців росією в рамках її загарбницької війни.

Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) має створити експертну місію для вивчення випадків примусового переміщення дітей до тимчасово окупованих росією територій України та насильницького вивезення до рф. 

Місії буде доручено збирати, консолідувати та проаналізувати будь-які докази, які можуть бути передані національним, регіональним чи міжнародним судам чи трибуналам, які мають належну юрисдикцію.

Московський механізм” – це процедура, встановлена в рамках ОБСЄ, що дозволяє розгортання міжнародної місії зі встановлення фактів для вирішення конкретної проблеми з правами людини в регіоні ОБСЄ. Він був схвалений в 1991 році у Москві, саме тому і дістав таку назву. 

Український центр захисту прав людини підтримує ініціативу 45 держав-членів ОБСЄ, яка сприятиме притягненню до відповідальності рф за примусове переміщення/депортацію дітей, що, згідно з Римським статутом, є злочином проти людяності та є складовою злочину геноциду.

Нагадаємо, що 3 березня 2022 року в ОБСЄ активували “Московський механізм” щодо повномасштабного вторгнення рф до України. 13 квітня та 14 липня 2022 року місії, створені у межах Московського механізму, опублікували звіти, які підтверджують порушення росією прав людини та міжнародного гуманітарного права в Україні, зокрема насильницькі переміщення та депортацію рф цивільних осіб, а також дітей без супроводу батьків.

У ці звіти були включені зафіксовані Офісом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, який тоді очолювала Людмила Денісова, злочини держави-агресори проти громадян України в період військових дій.

рашистська країна має бути покарана!

en_USEnglish