Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт російського диктатора володимира путіна та підконтрольної йому уповноваженої по правам людини марії львовой бєловой.

У МКС заявили, що путін і бєлова, “ймовірно, несуть відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України на територію росії” від 24 лютого 2022 року.

Є підстави вважати, що пан путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезгадані злочини, за вчинення діянь безпосередньо, разом з іншими особами та/або через інших осіб… і за нездатність належним чином контролювати цивільних і військових підлеглих, які вчинили ці діяння“, — сказано в повідомленні МКС.

Це означає, що за межами росії путіна мають заарештувати та передати до суду.

Раніше головний прокурор Карім Хан публічно заявив про свої наміри продовжити цю справу, заявивши, що “незаконне переміщення дітей до росії або на окуповані частини України є пріоритетом для його слідчих”.

Депортація – це військовий злочин. Примусове вивезення та сплановане “перевиховання” дітей – це злочин проти людства та є актом злочину “геноцид” відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього та статті 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду.

en_USEnglish