За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, внаслідок лісових пожеж, горіння нафтопродуктів та загоряння промислових об’єктів викиди в атмосферне повітря за майже 8 місяців повномасштабної війни вже перевищили 67 млн тонн.
Агресивна війна та щоденні обстріли чинити непоправну шкоду екології України. Майже третина території нашої держави, близько 200 тисяч кв км колись родючих чорноземів, потребує розмінування.
Понад 2,4 млн гектарів лісів на деокупованих територіях зазнали значних пошкоджень – вони спалені та перекопані окопами. На їхнє відновлення знадобляться десятки років.
2209 родовищ з енергоресурсами, металами й мінералами знаходяться під окупацією – їх оцінюють у 12,7 трлн євро.
Агресор рф порушує вимоги статті 35 додаткового Протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол No1) від 08 червня 1977 року щодо належного поводження із довкіллям під час воєнних дій.
Закликаю Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень прав людини рф в Україні.
ukУкраїнська