Журналісти Осман Аріфмеметов, Руслан Сулейманов та Рустем Шейхалієв, а також громадські активісти Яшар Муєдінов та Енвер Аметов були учасниками «Кримської солідарності».
У березні 2019 року вони були незаконно затримані за сфабрикованими звинуваченнями в організації та участі у нібито діяльності терористичної організації та підготовці до насильницького захоплення влади.
В результаті Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону виніс «обвинувальний вирок» та засудив наших громадян до позбавлення волі – Енвера Аметова та Яшара Муєдінова до 13 років колонії суворого режиму, Османа Аріфмеметова, Руслана Сулейманова та Рустема Шейхалієва до 14 років колонії, перші чотири роки – у в’язниці.
Такі дії рф та її псевдодержавного маріонеточного утворення є грубим порушенням норм Загальної декларації прав людини та Женевських конвенцій 1949 року, які гарантують захист від свавільних затримань, справедливе судочинство та захист.
Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав людини в Україні.
ukУкраїнська