«Освіта» в розумінні рашистів повинна першочергово охоплювати російську мову та «любов до матінки рф». Навчальні програми – це суцільна пропаганда та промивання мізків.
За таких умов учнів з кожним днем стає дедалі менше. Діти намагаються навчатися вдома за українськими онлайн програмами. Щоб повернути їх до закладів освіти, окупанти вдаються до примусових заходів.
Так, у Бердянську дітей, яких патрулі росіян виявляють на вулицях в навчальний час, затримують та погрозами змушують відправити на навчання у школи, технікуми або ВНЗ. Відмовитися не можна, адже рашисти грозять репресіями та навіть позбавленням батьківських прав.
Такі дії держави-агресора є грубим порушенням прав дитини на самовизначення, виховання, освіту, гарантованих Конвенцією ООН про права дитини та Женевською конвенцією про захист цивільного населення під час війни.
Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень прав дитини рф в Україні.
ukУкраїнська