Російські загарбники ввели у тимчасово окупованих районах Луганської області комендантську годину, за недодержання якої людям загрожуватиме страта. Водночас у людей масово відбирають житло.
У пабліках захопленого окупантами регіону шириться інформація про введення обмеження для пересування у період з 19:00 год вечора до 05:00 години ранку. За порушення «комендантської години» рашисти обіцяють розстрілювати на місці.
Крім того, окупанти намагаються провести «інвентаризацію» житла. В під’їздах та публічних місцях розміщено оголошення з вимогою сповістити окупаційну адміністрацію про помешкання, з яких виїхали господарі, та тривають поквартирні обходи.
За інформацією керівника військової адміністрації Сєвєродонецька Олександра Стрюка, у таке житло окупанти заселяють колаборантів та військових.
Терор проти мирних жителів та їхнього майна є грубим порушенням статей 32 та 33 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.
Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав людини в Україні.
ukУкраїнська