Окупаційна адміністрація в тимчасово окупованих районах Запорізької області оголосила, що в ході «інвентаризації» було виявлено майно, що «служило злочинному українському режиму» і було покинуте господарями, які втекли.
До опублікованого переліку такого майна по місту Бердянську потрапили Міський палац культури імені Т.Г. Шевченка, приміщення Приватбанку, будівельних компаній, громадських організацій та АЗС.
При цьому в повідомленні окупанти попередили, що власники можуть пред‘явити свої права на майно лише протягом 3 днів, прибувши до Мелітополя з низкою підтверджуючих документів. Що, враховуючи обмеження на в’їзді на тимчасово окуповані території області, майже неможливо. До того ж є вкрай ризикованим для життя та здоров’я власників.
Дії російських загарбників є черговим грубим порушенням статті 33 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє будь-які репресалії проти майна жителів тимчасово окупованих територій.
Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав людини в Україні.
ukУкраїнська