Загарбники у російських пабліках прозвітували про доставку 630 тонн ліків в захоплені райони Донецької, Херсонської та Запорізької областей.
Окупанти заявляють, що це медикаменти для лікування онкологічних, хірургічних та ендокринологічних захворювань, а також вакцини для профілактики грипу та коронавірусу, у тому числі Супутник М.
Як зазначають місцеві жителі, такі ліки у кілька разів дорожчі за українські, а частина взагалі не має жодного ефекту.
Одночасно рашисти суворо заборонили передавати з підконтрольної території України будь-які лікарські засоби.
Окупанти на блок-постах вилучають усі медичні препарати, які знаходять у транспортних засобах, що їдуть на тимчасово окуповану територію.
Відібрані ліки рашисти складають до своїх автомобілів «швидкої допомоги», які спеціально для цього чергують на пункті пропуску. Тобто, фактично крадуть їх на свої потреби!
Своїми діями рф грубо порушує вимоги Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка зобов’язує окупаційну державу надавати належну медичну допомогу мешканцям окупованих територій, та забороняє будь-які репресаліі щодо майна мирних жителів.
Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав людини в Україні.
ukУкраїнська