У ніч проти 2 березня окупанти вдарили по центру Запоріжжя та влучили в багатоповерхівку. Зруйновано 3, 4, 5-й поверхи. На жаль, є загиблі та постраждалі. Тривають пошуково-рятувальні роботи.

За 1 березня росіяни вбили одного мирного жителя Донеччини — у Бахмуті. Ще 5 людей в області зазнали поранень.

Протягом минулої доби під вогнем окупантів були населені пункти Харківського, Куп’янського, Чугуївського та Богодухівського районів області. Пошкоджено житлові будинки та господарчі споруди.

За інформацією Херсонської ОВА, російська армія 87 разів обстріляла Херсонщину. Херсон росіяни атакували двічі. У місті пошкоджено приватні та багатоквартирні будинки. 

Через російські обстріли 11 осіб дістали поранення, серед них – однорічний малюк. Дитині уламками скла поранило обличчя та вуха. Зараз хлопчик перебуває в лікарні.

Дії російських окупаційних військ є прямим порушенням права дітей України на життя і безпеку, що гарантовані Гаазькими і Женевськими конвенціями та Конвенцією ООН про права дитини.

Такі дії рф є грубим порушенням статті 33 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Вбивства мирних людей, обстріли мирних міст та цивільних об’єктів армією країни-агресора є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

рф має бути покарана за усі злочини!

ukУкраїнська