Він запроваджується опівночі та передбачає низку грубих обмежень прав громадян України, які мешкають на цих територіях.
Зокрема, діятиме заборона на виїзд громадян та особливий режим пересування нею – що є порушенням права на свободу пересування гарантованого Загальною декларацією прав людини та Женевською конвенцією про захист цивільного населення під час війни.
Наші громадяни залучатимуться рашистами до виконання робіт для потреб оборони агресора, ліквідації наслідків застосування зброї, відновлення об’єктів економіки – що підпадає під визначення злочину рабства згідно з Конвенцією про рабство 1926 року.
Кремль також надав дозвіл окупантам вилучати необхідне для потреб «оборони» майна в організацій та громадян та «евакуювати» об’єкти господарського, соціального та культурного призначення. Що по факту означатиме масове розкрадання всього, що впало в око рашистами.
На територіях дії «воєнного стану» вводиться «військова цензура» у сфері комунікацій, а також контроль за телефонними переговорами.
Самих мешканців, окупанти можуть «відселяти» до інших районів, тобто депортувати будь-куди на розсуд рф.
Зазначене є грубими порушеннями норм Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.
Жодні рішення кремля на території України не мають юридичної сили та не вплинуть на просування наших військ до визначених законом кордонів!
Закликаю Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень прав людини рф в Україні.
ukУкраїнська