За інформацією Центру національного спротиву, у Мелітополі окупанти розпочали «перевірки» мобільних телефонів місцевих жителів прямо на вулицях.
Телефони «інспектують» на наявність
українських додатків, підписок на українські медіа та листування.
В Бердянську місцева окупаційна адміністрація також повідомила про запровадження процедури огляду телефонів городян для пошуку підписок на проукраїнські телеграм-канали.
Цю інформацію підтверджують і рашистські ЗМІ.
Вони зазначають, що при виявленні підписки на такі канали людина отримуватиме попередження, а надалі – штраф та кримінальну відповідальність за порушення російського законодавства про воєнний стан, «іноземних агентів», «антидержавну діяльність» та «дискредитацію» російської армії.
Аналогічна ситуація і в Херсонській області – окупанти загрожують жителям адміністративною та кримінальною відповідальністю за використання месенджерів WhatsApp і Viber та наявність підписок на українські ресурси.
Введенням цензури рашисти грубо порушують норми статей 18 та 19 Загальної декларації прав людини, яка гарантує кожному свободу думки, слова та переконань та статті 32 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє репресії проти мешканців тимчасово окупованих територій.
Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав людини в Україні.
ukУкраїнська