ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ГУМАНІТАРНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ станом на 10:00 04.04.2023

 1. Право на життя і безпеку

1.1. Право на життя і безпеку дітей

Станом на 10 годину 04 квітня 2023 року, за даними Єдиного реєстру досудових розслідувань, а також інших джерел, які потребують підтвердження, від початку вторгнення російської федерації в Україні загинули 467 дітей та постраждало 944 дитини.

Фактичну кількість загиблих і поранених дітей встановити неможливо через те, що в українських містах окупаційні війська ведуть активні бойові дії.

Дії російських окупаційних військ є прямим порушенням права дітей України на життя і безпеку, що гарантовані Гаазькими і Женевськими конвенціями та Конвенцією ООН про права дитини.

1.2. Право на життя і безпеку цивільних осіб та військовослужбовців України

На сьогодні, за даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, зафіксовано 8451 загиблий серед цивільного населення, 14156 мирних осіб поранено.

Вчора, 03 квітня, російські окупанти обстріляли з мінометів, РСЗВ, артилерії, танків, СПГ, АГС, безпілотників та авіації мирні населені пункти Херсонщини. Через обстріли пошкоджено медичний заклад та будинки херсонців. Внаслідок російської агресії 1 людина загинула.

За 03 квітня росіяни вбили 4 жителів Донеччини: 2 у Торецьку, 1 в Авдіївці та 1 у Торському. Ще 3 людини в області дістали поранення.

Вбивства мирного населення, обстріли мирних міст та цивільних об’єктів армією країни-агресора є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

 1. Порушення права на житло, охорону здоров’я, освіту внаслідок руйнувань військами рф мирних населених пунктів

Зруйновано:

 • понад 149 000 будинків (мають пошкоджене або зруйноване житло 3,6 млн українців);
 • 3146 закладів освіти (включаючи 863 дитячих садочків), зокрема 438 закладів, які неможливо відновити;
 • 1218 закладів охорони здоров’я (174 неможливо відновити);
 • 595 аптек;
 • 620 адміністративних будівель;
 • понад 349 об’єктів критичної інфраструктури у сфері теплопостачання;
 • 270 релігійних споруд (церков, храмів, мечетей);
 • 908 об’єктів культури;
 • 422 заводи та підприємства;
 • 326 мостів та мостових переходів;
 • понад 25 тис. кілометрів доріг;
 • 27 торгівельних споруд;
 • 28 нафтобаз;
 • 11 ТЕЦ;
 • 3 ТЕС;
 • 336 котельнь;
 • 19 аеропортів і цивільних аеродромів;
 • 110 залізничних вокзалів і станцій;
 • 5 портів та портової інфраструктури.

За інформацією ЮНІСЕФ, через війну 3,3 млн дітей в Україні потребують допомоги.

 1. Застосування рф забороненої зброї проти цивільного населення та об’єктів

Протягом 03 квітня противник завдав 3 ракетних та 21 авіаційного удару, здійснив понад 33 обстріли з реактивних систем залпового вогню, за даними Генерального штабу ЗСУ.

Вчора, 03 квітня, ворог продовжував обстрілювати з реактивної та ствольної артилерії, танків, мінометів, використовували авіацію населені пункти Куп’янського, Чугуївського та Харківського районів Харківської області. Пошкоджено нежитлову будівлю.

Через обстріли м. Вовчанськ та с. Вовчанські Хутори Чугуївського району поранення зазнав 28-річний цивільний чоловік. Госпіталізований у легкому стані.

У с. Тихе Чугуївського району обстрілами окупантів зруйновано інфраструктурний об’єкт та приватне домоволодіння. Попередньо без постраждалих.

Використання таких видів зброї широкого ураження проти мирного населення є злочином проти людяності та порушенням Женевських конвенцій 1949 року.

 1. Порушення права на свободу, особисту недоторканість та інші основоположні права людини

Окупанти готові перетворити юнаків з ТОТ на гарматне м’ясо – від квітня можуть розпочати призов на строкову службу.

Рашисти вчергове збрехали. Спочатку заявили, що молодь з “нових регіонов”, тобто окупованих територій, не призиватимуть на службу в армії.

Потім самі ж свою брехню спростували, адже в законі про весняний призов, підписаному путіним днями, виключень для призовників з ТОТ немає.

В будь-який момент нашу молодь можуть призвати в армію і відправити помирати за ворога.

Примусова мобілізація на захоплених рф територіях є порушенням статті 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

 1. Вимушена міграція жителів України внаслідок війни та примусова депортація до рф

За даними УВКБ ООН, через війну росії проти України понад 17,08 млн людей перетнули кордон України.

8,17 млн біженців з України зафіксовано по всій Європі, з яких 5,00 млн біженців зареєстрованих для тимчасового захисту або аналогічного захисту національної системи в Європі.

2,85 млн громадян України виїхало/депортовано до рф. ЗМІ країни-агресора посилаючись на джерела у військових відомствах рф повідомляють, що станом на початок вересня на територію рф вивезено понад 3,8 млн осіб, з них 705 тис. дітей (серед яких 2 тис. дітей-сиріт з українських соціальних установ).

За даними УВКБ ООН, 5,35 млн стали внутрішньо переміщеними особами.

Країна-окупант рф грубо порушує норми статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє здійснювати примусове переселення або депортацію осіб з окупованої території.

ukУкраїнська