До Українського центру захисту прав людини звернулася жінка, яка розшукує свого друга, бійця 36-ї окремої бригади морської піхоти, оскільки батьків або інших родичів чи родини він не має.

За інформацією заявниці, її друг у квітні-травні 2022 року під час бойового зіткнення з підрозділами збройних сил рф у місті Маріуполь на території металургійного комбінату імені Ілліча потрапив до ворожого полону та перебував в Оленівській виправній колонії № 120. 

Місце перебування або утримання розшукуваного станом на сьогодні невідомо.

За фактом потрапляння бійця до полону рф друзі звернулися до правоохоронних органів для внесення відомостей до ЄРДР, однак документального підтвердження про порушення кримінальної справи не мають. Їм було було відмовлено через відсутність родинних зв’язків. Проте у захисника Маріуполя, окрім друзів, рідних немає – ні батьків, ні родини, ні інших родичів.

Тому друзі військового звернулися до Українського центру захисту прав людини з проханням посприяти у його розшуку та отриманні щодо нього інформації.

Центр для з’ясування ситуації надіслав відповідні запити до Нацполіції, Національного інформаційного бюро (НІБ), Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

У Координаційному штабі нам повідомили, що відомості про розшукуваного військового є у НІБ в реєстрі оборонців України, але перебування його у полоні рф та МКЧХ не підтверджено.

Згідно з закономПро правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин” чітко зазначено, що “заява про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, може бути подана родичем такої особи, представником військового формування, органом державної влади, органом місцевого самоврядування, громадським об’єднанням або будь-якою іншою особою, якій стало відомо про зникнення”.

Водночас, відповідно до наказу Міністерства оборони від 15.09.22 №280 “Про затвердження Інструкції з організації обліку особового складу в системі Міністерство оборони України”, якщо у зниклого немає сім’ї та родичів – то сповіщення про зниклого безвісти нікому не видається, а направляється до Кадрового центру Збройних Сил та зберігається в особовій справі військовослужбовця за місцем призову.

Важливо, щоб кожного оборонця України, який зник безвісти, або потрапив до ворожого полону, в незалежності від того чи є нього рідні, держава розшукувала, а відповідні уповноважені органи робила усе, аби повернути захисників України додому.

Якщо Вам не надають інформацію про зниклого безвісти або полоненого оборонця України, цивільної особи звертайтеся до Українського центру захисту прав людини.

Ми обов’язково допоможемо її отримати!

ukУкраїнська