До Українського центру захисту прав людини (далі – Центр) звернувся громадянин України, який наразі проживає на тимчасово окупованій території, зі скаргою щодо припинення йому страхових виплат Фондом соціального страхування України.

За словами чоловіка, підставою для припинення Фондом соціального страхування України вказаних виплат від серпня 2022 року була інформація від Державної прикордонної служби України про те, що він виїхав до рф. 

Однак, заявник зазначає, що у зв’язку із сімейними обставинами він повернувся на своє постійне місце проживання на тимчасово окуповану територію у м. Горлівку Донецької області.

Ураховуючи, що з 01.01.2023 року уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з втратою працездатності та від нещасного випадку є Пенсійний фонд України (далі – ПФУ), Центр звернувся до ПФУ за роз’ясненням механізму відновлення вказаних виплат заявнику та за яких умов йому будуть відшкодовані належні суми страхових виплат.

У ПФУ пояснили, що “страхові виплати здійснюються виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача виплати в межах України. Щомісячна страхова виплата здійснюється через поточні рахунки в банках або уповноваженими організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України”.

Для продовження страхових виплат заявнику необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру ПФУ або в електронній формі через вебпортал електронних послуг ПФУ або через Єдиний державний вебпортал (Дія) з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Страхові виплати, призначені, але своєчасно не одержані особою, яка має на це право, здійснюються за весь минулий час, але не більше, ніж за три роки з дня звернення за їхнім одержанням.

ukУкраїнська