Окупанти 14 лютого завдали двох ракетних ударів по Костянтинівці та Краматорську. У Костянтинівці, за попередніми оперативними даними, поранили цивільну людину та пошкодили палац культури, у якому наразі працює Центр видачі гуманітарної допомоги. У Краматорську поцілили у приміщення медичного закладу.

Продовжує воювати з медичними закладами рф і на Херсонщині. Вдень 14 лютого черговою ціллю загарбників стала станція швидкої медичної допомоги у Бериславі.

Через російську атаку приміщення станції зазнало руйнувань, також пошкоджено й автівки медиків. Легкі поранення отримав водій “швидкої”.

Вранці 14 лютого російські війська знову обстріляли місто Очаків Миколаївської області. Цілили в житловий сектор.

Такі дії рф є грубим порушенням статті 33 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє будь-які репресалії проти майна жителів тимчасово окупованих територій.

Обстріли мирних міст та цивільних об’єктів армією країни-агресора є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

росія має бути покарана!

ukУкраїнська