Сьогодні, 8 лютого, близько 11:00 години окупанти обстріляли с. Варварівка, Чугуївського району Харківської області. Внаслідок обстрілу поранення отримали двоє цивільних: 69-річний чоловік та 66-річна жінка. 

О 12:00 ворог обстріляв місто Вовчанськ. Осколкові поранення отримали 52-річний чоловік, співробітник Обленерго, 10-річний хлопчик та жінка 47 років.

Усіх поранених госпіталізовано, медики надають їм всю необхідну допомогу. Дитина перебуває у стані середньої тяжкості.

8 лютого рашисти вкотре вкрили прицільним вогнем житлові квартали Херсона. Постраждали двоє людей – 40-річний чоловік та 15-річний хлопець. У обох легка контузія, тож лікарі надали їм допомогу на місці. На щастя, обійшлося без серйозних наслідків для здоров’я.

Близько 15:45 російська армія обстріляла з авіації прикордонний населений пункт Семенівка на Чернігівщині. Попередньо – 1 цивільний поранений, ще 3 – під завалами будівлі (станом на 16:25).

Дії російських окупаційних військ є прямим порушенням права дітей України на життя і безпеку, що гарантовані Гаазькими і Женевськими конвенціями та Конвенцією ООН про права дитини.

Дії ворога є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

ukУкраїнська