Європейський парламент 16 лютого ухвалив резолюцію до річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну, яке розпочалася 24 лютого 2022 року. 

“росія здійснює злочинну, неспровоковану та нічим не виправдану агресивну війну проти України з 24 лютого 2022 року, …що є грубим та показовим порушенням Хартії ООН та фундаментальних принципів міжнародного прав… Дії росії в Україні протягом минулого року продовжують загрожувати миру й безпеці в Європі та у світі“, – йдеться у документі.

Євродепутати засуджують скоєне окупантами насильство проти населення України: вбивства, тортури, знущання, сексуальне насильство, викрадення людей та їх примусове переміщення, зокрема насильницьке вивезення до рф тисяч українських дітей.

Український центр захисту прав людини підтримує цю резолюцію та засуджує воєнні злочини рф, які путінські війська здійснили на території України проти цивільного населення внаслідок чого загинули сотні тисяч людей.

Засуджуємо злочини на тимчасово окупованих територіях України, де рф проводить етнічні чистки, вчиняє масовані звірства, щоб знищити українську національну ідентичність та припинити існування української культури та державності, що є ознаками геноциду відповідно до Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Агресивна війна росії демонструє її колоніальне ставлення до сусідів. Так довго, як росія залишається імперіалістичною державою, вона продовжує зусилля з утворення небувалих агресивних загроз на Європейському континенті. Багато міжнародних діячів визнали росію державою-спонсором тероризму і державою, яка використовує терористичні засоби, що має потягнути за собою конкретні заходи”, – йдеться у резолюції Європарламенту.

Український центр захисту прав людини підтримує вимоги Європейського парламенту до рф, зупинити всі військові дії, вивести всі військові сили з усієї міжнародно визнаної території України, зупинити насильницьку депортацію цивільного населення України та звільнити всіх ув’язнених українців.

Зробити все, аби рф понесла відповідальність за воєнні злочини та злочини проти людства, що були скоєні та продовжують відбуватися на території України, включаючи утворення спеціального міжнародного трибуналу для засудження вищого політичного та військового керівництва рф.

ukУкраїнська