До Центру звернулася ініціативна група родичів військовослужбовців 24-ї бригади, які у різні періоди часу від початку повномасштабного вторгнення зникли безвісти або потрапили до полону рф під час виконання бойових завдань на території селища Вовчоярівка Сєвєродонецького району Луганської області.

Родини оборонців України звернулися до нас з проханням допомогти у розшуку військових, оскільки вважають, що заходи, які вживаються компетентними органами держави для розшуку та/або повернення з полону їхніх близьких додому є недостатньо дієвими та ефективними.

Після проведення низки зустрічей родичів військових 24-ї бригади з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими виникло багато запитань та непорозумінь у повноваженнях та компетенції органів держави уповноважених на здійснення заходів з повернення полонених на Батьківщину та розшуку зниклих безвісти військовослужбовців. 

Зокрема родичі обурені тим, що вимушені звертатися до різних державних структур через відсутність єдиного органу, який здійснював би координацію з розшуку та повернення полонених. Вони досі не мають інформації про те, чи працюють наразі “особисті кабінети родичів” військовополонених, зниклих безвісти.

Український центр захисту прав людини на прохання родин 24-ї бригади надіслав запити до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та до Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин з вимогою надати відповіді на окреслені питання. Відповіді станом на сьогодні не отримані.

Водночас 8 лютого у телеграм-каналі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими було опубліковано повідомлення, що інформаційна система (онлайн-кабінети) для спрощення роботи з родинами військовополонених та зниклих безвісти ще досі не працює. Вона, за словами Штабу, перебуває на фінальному етапі розробки. Однак точної дати запуску системи не назвали.

Звертаємо увагу, якщо Ваша близька людина також зникла безвісти або потрапила до ворожого полону, звертайтеся до Українського центру захисту прав людини на “гарячу лінію” за безкоштовним номером телефону: 0 800 33 07 09. 

Наші спеціалісти роз’яснять Вам порядок розшуку рідних і знайомих та допоможуть звернутися до відповідних органів для отримання статусу та грошового забезпечення.

Якщо Ви не маєте змоги зателефонувати – пишіть нам на електронну адресу: contact@uhrc.org.ua.

Ми обов’язково допоможемо!

ukУкраїнська