До нашого Центру звернулися дві родини військовослужбовців, які у різні періоди зникли безвісти під Бахмутом у Донецькій області.

Один з них зник безвісти 3 грудня 2022 року під час виконання бойового завдання на території населеного пункту Яковлівка, Бахмутського р-ну, Донецької обл.

Другий, як повідомили нареченій його побратими, під час бою з 23.11. по 24.11.2022 на території м. Соледар Бахмутського р-ну, Донецької області, був поранений та можливо загинув.

Родини цих двох військовослужбовців звернулися до нас з проханням допомогти направити запити до компетентних державних органів уповноважених на та/або розшук, оскільки від моменту зникнення безвісти військовослужбовців та безкінечних самостійних запитів про розшук так і не отримали жодної відповіді та документального підтвердження.

Завдяки роботі Українського центру захисту прав людини ці заяви про розшук були зареєстровані в ЦАР МКЧХ. У співпраці з адвокатом-волонтером Центр допоміг обом родинам скерувати відповідні запити та нарешті отримати інформацію та підтвердження про включення обох військовослужбовців до відповідних реєстрів

Інформація про зниклих військових була передана до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими для подальшого повернення додому.

Звертаємо увагу, якщо Ваша близька людина також зникла безвісти або потрапила до ворожого полону, звертайтеся до Українського центру захисту прав людини на “гарячу лінію” за безкоштовним номером телефону: 0 800 33 07 09. 

Наші спеціалісти роз’яснять Вам порядок розшуку рідних і знайомих та допоможуть звернутися до відповідних органів для отримання статусу та грошового забезпечення.

Якщо Ви не маєте змоги зателефонувати – пишіть нам на електронну адресу: contact@uhrc.org.ua.

Ми обов’язково допоможемо!

ukУкраїнська