До нашого Центру звернулася жінка з проханнями допомогти у розшуку її сестри, яка є військовою.

За інформацією жінки, її сестра 24 травня 2022 року була взята у полон рф під час обстрілу на території населеного пункту Лиман, Краматорського р-ну, Донецької обл.

Пізніше заявниця дізналася, що її сестра була вивезена на територію рф.

Завдяки роботі Українського центру захисту прав людини та співпраці з причетними до розшуку людей державними органами влади відомості про військовополонену було внесено до відповідних реєстрів, а також також зареєстровано в Бюро Центрального агентства МКЧХ з розшуку. 

4 лютого 2023 року відбувся ще один великий обмін полоненими, під час якого вдалося повернути 116 людей, серед яких і військовополонена сестра жінки, яка до нас звернулася.

Завдяки спільним зусиллям влади та Українського центру захисту прав людини українська військова після понад 8 місяців російського полону повернулася додому.

Звертаємо увагу, якщо Ваша близька людина також зникла безвісти або потрапила до ворожого полону, звертайтеся до Українського центру захисту прав людини на “гарячу лінію” за безкоштовним номером телефону: 0 800 33 07 09. 

Наші спеціалісти роз’яснять Вам порядок розшуку рідних і знайомих та допоможуть звернутися до відповідних органів для отримання статусу та грошового забезпечення.

Якщо Ви не маєте змоги зателефонувати – пишіть нам на електронну адресу: contact@uhrc.org.ua.

Ми обов’язково допоможемо!

ukУкраїнська