До нашого Центру звернулася громадянка України, 27-річного сина якої 15 вересня затримали російські окупанти у Маріуполі.

Він співав гімн України разом з іншими громадянами у центрі тимчасово окупованого міста, через що і були затримані та доставлені до районного відділку поліції.

За повідомленням матері, під час перебування у відділку поліції її син отримав численні побої. Протягом місяця після затримання він утримувався в Донецькому СІЗО, потім перебував в Оленівській виправній колонії № 120. У грудні, за повідомленням “міністерства юстиції ДНР”, 27-річний чоловік утримувався в Калінінській виправній колонії № 27.

 У “ДНР” його звинувачують у тероризмі.

Жінка звернулася з проханням допомогти з розшуком сина, оскільки від моменту його затримання, жодного зв’язку з сином жінка не мала і не має.

Завдяки роботі Українського центру захисту прав людини та співпраці з причетними до розшуку людей державними органами влади відомості про зниклого у Маріуполі чоловіка, було внесено до відповідних реєстрів, а також також зареєстровано в Бюро Центрального агентства МКЧХ з розшуку. 

Головне слідче управління Національної поліції України внесло відомості про вчинення кримінального правопорушення відносно сина жінки до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Також Нацполіція розпочала кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни, внаслідок чого 27-річний чоловік був незаконно затриманий та позбавлений волі.

Звертаємо увагу, якщо Ваша близька людина також зникла безвісти або потрапила до ворожого полону, звертайтеся до Українського центру захисту прав людини на “гарячу лінію” за безкоштовним телефоном: 0 800 33 07 09

Наші спеціалісти роз’яснять Вам порядок розшуку рідних і знайомих та допоможуть звернутися до відповідних органів для отримання статусу та грошового забезпечення.

Якщо Ви не маєте змоги зателефонувати – пишіть нам на електронну адресу: contact@uhrc.org.ua.

Ми обов’язково допоможемо!

ukУкраїнська