До Українського центру захисту прав людини (далі – Центр) звернувся чоловік з проханням посприяти у розшуку його сина, військовослужбовця ЗСУ, з яким наприкінці січня цього року зник зв’язок.

Як повідомив батько, його син перебував під Вугледаром і після бойового завдання перестав відповідати на дзвінки і повідомлення та не з’являвся у Мережі. 

Чоловік звернувся із відповідним запитом до військової частини, однак відповіді не отримав.

Станом на середину лютого місце перебування розшукуваного сина чоловіку було невідомо і він зателефонував на “гарячу лінію” Центру.

Центр звернувся до уповноважених на розшук державних органів з проханням здійснити дії, спрямовані на встановлення місцезнаходження військовослужбовця та внесення відомостей про нього до відповідних реєстрів.

Національне інформаційне бюро (далі – НІБ) поінформувало Центр, що після нашого запиту відомості про бійця були внесені до реєстру НІБ. У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими (далі – Координаційний штаб) проінформували, що перебування розшукуваного бійця в полоні не підтверджено російською стороною та МКЧХ.

Національна поліція повідомила, що розшукуваний захисник наприкінці лютого з пораненням перебував у лікарні міста Курахове Донецької області.

Центр зв’язався з батьком розшукуваного бійця, який підтвердив, що його син знайшовся та особисто повідомив, що він з пораненням 29 лютого був доправлений до Курахівської лікарні, а станом на сьогодні проходить лікування в медзакладі у Київській області.

Через ненадання командуванням військової частини відповіді батьку про місце перебування сина, родина тривалий час нічого не знала про його долю. Це є системною проблемою, оскільки до Центру надходить багато звернень від членів сімей загиблих, зниклих безвісти та полонених військовослужбовців щодо ненадання державними органами відповідних документів, необхідних для оформлення пільг та соціальних виплат.

ukУкраїнська