24 лютого співробітники Українського центру захисту прав людини зустрілися з представниками американської благодійної організації “Mission 823”, яка працює з дітьми, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Головною темою зустрічі було питання захисту прав українських дітей, які стали жертвами злочинів рф, зокрема примусового вивезення їх до росії з тимчасово окупованих територій України.

За даними УВКБ ООН, 2,85 млн громадян України виїхало/депортовано до рф. ЗМІ країни-агресора посилаючись на джерела у військових відомствах рф повідомляють, що станом на початок вересня на територію рф вивезено понад 3,8 млн осіб, з них 705 тис. дітей (серед яких 2 тис. дітей-сиріт з українських соціальних установ).

Лабораторія гуманітарних досліджень Єльської школи громадського здоров’я підтвердила, що щонайменше 6 000 дітей з України були депортовані до “таборів перевиховання” в рф від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. За даними Єльської школи, оостанні відправлення відбулися у січні 2023 року. Загальна кількість дітей невідома і, ймовірно, значно перевищує 6 000.

Голова правління Українського центру захисту прав людини Людмила Денісова детально розповіла про конкретні численні випадки примусового вивезення мирного населення України, зокрема і дітей, яке росіяни на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей розпочали здійснювати ще 18 лютого 2022 року та продовжили після 24 лютого у Херсонській, Харківській та Запорізькій областях.

Більше того очільниця Центру надала документальне підтвердження злочинів рф та геноциду українців і запропонувала конкретні шляхи, які можна задіяти для повернення додому примусово вивезених до рф українців, зокрема і дітей.

Людмила Денісова закликала “Mission 823” долучитися до вирішення цієї проблеми.

Засновник та директор організації Шон Салліван висловив готовність допомогти та спільними зусиллями повернути українських дітей до України.

ukУкраїнська