Ув’язнений у Грузії громадянин України Міхеіл Саакашвілі отримав нагороду за заслуги у боротьбі за свободу Грузії та Центрально-Східної Європи. Премію “Прометей” імені Леха Качинського за 2022 рік у Польщі отримала мати політика Джулі Аласанія.

Він був моїм учителем (ред. – Лех Качинський) і спорідненою душею, більше, ніж просто другом. Він пожертвував своїм життям за Грузію, і я точно знаю, що Смоленськ був реваншем за Тбілісі в 2008 році. Він якось сказав мені: різниця між тобою і мною в тому, що завдяки тому, що Польща в ЄС, я залишуся живий після свого президентства, а ти можеш померти. Що ж, Путін його вбив і тепер він вбиває мене“, — написав Міхеіл Саакашвілі на своїй сторінці у Facebook.

Колишній президент Грузії зазначив, що “перед відльотом мені подзвонив Лєх і запропонував теж полетіти”. Він також згадав обставини, за яких дізнався про катастрофу. “Я їхав до Америки. Мені довелося поспішати з поверненням, оскільки аеропорти один за одним закривалися через виверження вулкана в Ісландії. Це від Бога, що я увійшов до Вавельського собору саме в той момент, коли звучав марш до останнього місця спочинку. Я зупинився, не знаючи, як себе поводити, бо це вже була приватна сімейна урочистість. Ярослав помітив мене, потис мені руку й запросив. Я запам’ятаю цей момент на все життя. Лех Качинський — великий польський герой, і це також національний герой Грузії”, — нагадав Міхеіл Саакашвілі.

Український центр захисту прав людини вітає Міхеіла Саакашвілі та вкотре закликає грузинську владу припинити катування громадянина України, який наразі перебуває у критичному стані.

Вимагаємо заради збереження життя Саакашвілі звільнити його з ув’язнення для негайного відправлення на лікування до спеціалізованої клініки в іншій країні. 

ukУкраїнська