Спеціальний представник і координатор ОБСЄ з питань боротьби з торгівлею людьми Валіант Річі та Спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства під час конфлікту Праміла Паттен 29 березня заявили, що громадяни України, які вимушено покинули Батьківщину через повномасштабне вторгнення рф, наражаються на небезпеку стати жертвами торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації та сексуального насильства. 

Після 24 лютого 2022 року Україну покинули понад 8 мільйонів людей, породивши найбільшу кризу біженців з часів Другої світової війни. 

У заяві зазначається, що така ситуація призвела до зростання випадків торгівлі людьми, особливо серед жінок та дітей. Тому наразі є необхідність посилення заходів з протидії торгівлі людьми та забезпечення екстреного реагування на такі випадки.

“Потрібні більш скоординовані зусилля для ефективного руйнування та демонтажу бізнес-моделі торгівлі людьми. Це включає ухвалення та впровадження необхідного законодавства для притягнення до відповідальності торговців людьми, а також будь-кого, хто сприяє торгівлі людьми, включаючи посередників і покупців секс-послуги, які стимулюють експлуатацію”, – йдеться у заяві.

Спецпредставники ОБСЄ та ООН повідомили, що з переміщенням українців спостерігається сплеск торгівлі людьми в Інтернеті.

“Ми надзвичайно стурбовані тим, що велика частина торгівлі людьми зараз відбувається в Інтернеті. Одночасно з масовим переміщенням українців спостерігаються значні сплески онлайн-пошуку відвертого контенту та сексуальних послуг. Це створило тривожний стимул для торгівців людьми вербувати та експлуатувати вразливих жінок і дітей у великих масштабах. Необхідно терміново викорінити тих, хто створює попит і платформи, які дозволяють процвітати цьому типу насильства та експлуатації”.

У заяві наголошується, що ООН та ОБСЄ несуть колективну відповідальність за зростання ризиків торгівлі людьми і аби запобігти кризі зобов’язуються посилити загальну реакцію на проблему.

У відповідь на зростання ризиків торгівлі людьми та згідно з нашими міжнародними, регіональними та національними зобов’язаннями ми несемо колективну відповідальність за запобігання переростанню поточної гуманітарної кризи в кризу торгівлі людьми. Ми зобов’язуємося збільшити масштаби та посилити наші дії, щоб посилити загальну реакцію на торгівлю людьми з метою сексуальної експлуатації та всі форми сексуального насильства”.

Український центр захисту прав людини підтримує цю заяву та вітає готовність ОБСЄ та ООН посилити заходи щодо запобігання та протидії торгівлі людьми з  метою сексуальної експлуатації та сексуального насильства. 

Українці, які вимушені були виїхати за кордон через збройну агресію рф, повинні бути захищені, а причетні до торгівлі людьми особи притягнуті до відповідальності.

ukУкраїнська