Російські окупанти у ніч на 27 квітня обстріляли житлові квартали Миколаєва чотирма ракетами “Калібр”, запущеними з акваторії Чорного моря. Внаслідок обстрілу одна людина загинула, поранень зазнали щонайменше 23 людини, серед яких двоє дітей.

За даними Офісу генерального прокурора, у Миколаєві від дій ворога поранено було двох 8-річних дівчаток.

Станом на ранок 27 квітня 2023 року понад 1421 дитина постраждала в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії рф: 470 дітей загинуло та понад 951 отримали поранення різного ступеню тяжкості.

Ці цифри неостаточні. Триває робота з їхнього встановлення в місцях ведення бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Дії російських окупаційних військ є прямим порушенням права дітей України на життя і безпеку, що гарантовані Гаазькими і Женевськими конвенціями та Конвенцією ООН про права дитини.

Вбивство мирного населення армією країни-агресора є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

рф має обов’язково бути покарана!

ukУкраїнська